Kontakt

Kontakta oss

ADRESS

Ridsportallén 5, 585 97 Linköping

TELEFON

 013-3410988 Ridskola och konferens

070-384 24 17 Café och Restaurang

ÖPPETTIDER ANLÄGGNING

VARDAGAR 09:00 - ca 20:00

LÖRDAGAR 09.00 - ca 15.00

SÖNDAGAR 09.00 - ca 20.00

Vid lov och storhelger kan tiderna

avvika från det normala.


Hitta till oss

Kollektivtrafik Linköping:

buss 17, hållplats Ortgatan samt lokalbuss 1, hållplats Hässlegatan (något längre bort)


Det finns även utmärkta cykelvägar till Smedstad.

     Kontaktuppgifter till våra ridlärare

  • Annelie Andersson

          annelie.andersson@hsoab.se

          013-390 02 79

  • Lina Johansson

          lina.johansson@hsoab.se

          013- 390 02 76

  • Gith Hansson

          gith.hansson@hsoab.se

          013-390 02 73

  • Malin Hansson

          malin.hansson@hsoab.se

          013-390 02 77

  • Anna-Karin Hedlund

          annakarin.hedlund@hsoab.se

      

   Andra kontaktvägar

  • Ridskolechef: Josefine Linder

josefine.linder@hsoab.se

Telefon: 013-390 02 75



  • Ridskoleadministratör & Konferensansvarig:

Emma Tilly

          emma.tilly@hsoab.se

          Telefon: 013-3410988



    Åsikter och idéer

  • Vi tar gärna emot dina åsikter om anläggningen och verksamheten på:
 asikt@hsoab.se

Ibland kan det vara svårt att nå oss på telefon. Skicka då gärna ett mail så besvarar vi det så fort som möjligt.

Smedstad Ridsportcenter


Ridsportallén 5,  585 97 Linköping


013-390 02 78


Haga Stall & Omsorg AB